Partneři spolku:
Mnohé projekty by nemohly být realizovány bez finanční pomoci Karlovarského kraje:
www.kr-karlovarsky.cz
Krajský úřad Karlovarského kraje
Závodní 353/88
360 21 Karlovy Vary
Tel.: 354 222 300
Fax : 353 331 509
www.kr-karlovarsky.cz
Infocentrum v Toužimi může fungovat a připravovat programy pro místní obyvatele i návštěvníky jen díky příspěvku Města Toužim:
Město Toužim
Sídliště 428
364 01 ToužimTel.: 354 224 500
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
web: www.touzim.cz
Mnohé projekty jsou realizovány v úzké spolupráci s těmito partnery:
MAS KRAJ ŽIVÝCH VOD, z. s.
„Kraj živých vod je místem jedinečných přírodních hodnot, unikátních památek i důkazem staleté lidské činnosti. Je to místo s ohromující krásou i s varovným poučením o lidské hlouposti a bezohlednosti. Je to kraj zažívající místo na slunci i zatracení, chuť tvořit i pocity bezradnosti. Podnebí je zde drsné, ale snad i proto je krajina tak bohatá na přírodní hodnoty, neboť člověk neměl nikdy dost síly je úplně překonat…“
MAS KRAJ ŽIVÝCH VOD se nachází na území Svazku obcí Slavkovský les pro obnovu venkova v jižní části Karlovarského kraje a severní části Plzeňského kraje. Území je přirozeným venkovským mikroregionem.
www.krajzivychvod.cz
Většina projektů, spojených s obnovou a zachováním přírodního dědictví je realizována ve spolupráci se Základní organizací Českého svazu ochránců přírody Berkut:
23/02 ZO ČSOP Berkut
Zahrada Teplá, Klášter č.p. 106,
364 61 Teplá u Toužimě
+420736642792 – Ing. Jiří Šindelář, koordinátor činnosti
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.becovskabotanicka.cz
Posláním a cílem organizace je ochrana životního prostředí praktickou aplikací vlastních teoretických znalostí; monitoring změn životního prostředí v rámci našich odborných znalostí; konzultační činnost pro obyvatele, samosprávu, ostatní organizace a podnikatelské subjekty.
Jsme moc hrdí na to, že můžeme být součástí širšího týmu, který se snaží o záchranu Bečovské botanické zahrady:
Bečovská botanická zahrada
364 64 Bečov nad Teplou
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tel.: + 420 736 642 792
www.becovskabotanicka.cz
Ekocentrum v Bečovské botanické zahradě vzniklo v roce 2009 v souvislosti s projektem záchrany a znovuoživení botanické zahrady, která byla více jak 60 let opuštěná a bez údržby. Od začátku této snahy je spolupráce a činnost členů ZO ČSOP BERKUT, místních NNO a široké veřejnosti.
Důraz v činnosti ekocentra je kladen na děti a studenty mikroregionu, ale v rámci workcampů i z celého světa. Zázemím pro ekovýchovnou činnost je celý areál botanické zahrady a venkovní a vnitřní učebna. V budoucnu se předpokládá vybudování infocentra a výukového centra pro širší skupiny. Ve spolupráci s Místní akční skupinou Náš region, Svazkem obcí Slavkovský les, Městem Bečov a Cestou z města se ročně koná několik akcí pro veřejnost (Vítání jara, Den pro Náš region, Z Bečova za minerálními prameny, Lampionová slavnost).
Jedinečná poutní stezka, vedoucí z kláštera v Teplé až do Skoků je dílem členů spolu Pod střechou, na jehož některých aktivitách se také podílíme:
Pod střechou, z.s.
Úřední sídlo: nám. Jiřího z Poděbrad 522, 364 01 Toužim
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tel.: 723 246 041
Jiří Schierl (předseda), Tepelská 393, 364 01 Toužim
www.podstrecha.estranky.cz
Občanské sdružení vzniklo z popudu několika lidí, kteří se sešli v březnu 2003 v tehdy nově zřízené komisi rady města Toužimi pro kulturu, památky a cestovní ruch, aby se pokusili upozornit na dosud opomíjené oblasti života regionu a napomohli při jejich rozvoji. Jejich snaha bohužel nenašla u samosprávy větší podporu a tak se rozhodli 10. prosince 2004 založit obecně prospěšnou společnost Pod střechou, která by se sama ujala iniciativy v zájmových oblastech. Avšak i tato snaha vyšla naprázdno, neboť soud odmítl organizaci zapsat do obchodního rejstříku. Proto byla nakonec zvolena forma občanského sdružení. Po vzniku nového sesterského občanského sdružení Cesta z města, přešly některé aktivity kolem cestovního ruchu do této organizace. V současné době má osm řádných členů a nejvýznamnější aktivitou je záchrana slavného poutního kostela Navštívení Panny Marie ve Skocích u Žlutic. V současné době se chce zaměřit opět na Toužim a její okolí a navázat na předchozí období.
Dlouhodobě se snažíme o celkový harmonický rozvoj regionu a k tomu nám dopomáhá celá řada dalších sdružení a jednotlivců. Děkujeme.